| | PL | ENG
logo Renomont
Usługa gięcia blach

Gięcia blach prasą krawędziową ACCURL - Renomont Bydgoszcz

Gięcie to proces formowania arkusza. Prasy krawędziowe, inaczej krawędziarki służą do kształtowania blachy za pomocą noża dociskającego ją do pryzmy. Używając prasy krawędziowej można giąć blachę pod dowolnym kątem.

Nasza maszyna to nowoczesna krawędziarka wyposażona są w sterowanie numeryczne (CNC), które znacznie przyspiesza pracę i zapewnia dokładność gięcia oraz jego powtarzalność.

Oryginalne narzędzia (stemple i matryce) pozwalają nam zaoferować szeroki wachlarz usług – ich ilość i rodzaj jest sukcesywnie uzupełniany

Posiadana krawędziarka ACCURL SMARTFAB B 25110 zapewnia między innymi:

  • Maksymalny nacisk: do 110 ton.
  • Maksymalną długość gięcia: do 2 500 mm.
  • Wyposażona w System DELEM Offline Profile TL
  • Sterowanie CNC osiami Y1, Y2, X, R
  • Programowanie długości i dowolnego kąta gięcia oraz symulację procesu gięcia.
  • Korekty osi dla produktu i dla kroku, kompensacja ugięcia stołu.
  • Laserowa linia gięcia
  • System oszczędzania energii SIEMENS Stand-By-Eco
  • Bezpieczeństwo maszyny zapewnia Fiessler AKAS

Gięcie blach na prasach - Renomont Bydgoszcz

Gięcie na prasach jest najczęściej stosowanym sposobem kształtowania wyrobów giętych. Aby gięcie blach przebiegało sprawnie i efektywnie to najlepszym wyborem jest zastosowanie prasy krawędziowej. Wykorzystanie technologii CNC w nowoczesnych prasach krawędziowych pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności gięcia, dużej powtarzalności oraz uzyskania maksymalnej szybkości procesu. Gięcie blach przy użyciu prasy krawędziowej CNC pozwala na wykonanie skomplikowanych kształtów z zachowaniem dużej dokładności wytwarzanych elementów. Najczęściej obróbce podlega stal zwykła, ocynkowana, nierdzewna bądź aluminiowa. Prasy krawędziowe doskonale radzą sobie z cienkimi, jak i grubymi arkuszami.

Gięcie CNC blach - Renomont Bydgoszcz

Gięcie CNC blach w prasach krawędziowych odbywa się wzdłuż jednej krawędzi. Proces gięcia realizowany jest za pomocą dwóch narzędzi: stempla i matrycy. Promień gięcia determinowany jest poprzez promień stempla. Sterownie CNC kontroluje ruch suwaka, do którego przymocowany jest stempel. Komputer przelicza wysokość, na którą należy opuścić stempel, tak aby po powrocie w górne położenie, kąt gięcia osiągnął wartość zadaną. W krawędziarkach CNC numerycznie sterowane zderzaki służą do ustawienia detalu tak, aby stempel trafił dokładnie w linię gięcia. Takie rozwiązanie pozwala na otrzymanie półki o zadanej wysokości. Sterownik przelicza współrzędne położenia zderzaków na podstawie geometrii detalu wprowadzonej do systemu przez operatora. Dzięki czemu znacznie ograniczany jest błąd ludzki w trakcie procesu. Krawędziarka CNC jest wyposażona w systemy korekcji strzałki ugięcia.

Dla kształtów bardzo skomplikowanych (nieprogramowalnych) krawędziarka została wyposażona w laserową linie gięcia, która umożliwia gięcie „podania z ręki” bez wykorzystania zderzaków.

Szukasz firmy oferującej kompleksowe rozwiązania?